DOPRAVA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE

Měna:

Užívání korku

Korek jako surovina pro výrobu je znám již od pravěku. V období asi 3000 před naším letopočtem byl již používán v Číně, Egyptě, Persii a Babylonu jako materiál na výrobu splávků u rybářského náčiní. V hrobkách faraónů byly nalezeny fragmenty korku, které se dobře zachovaly až do naší doby, a jejichž přítomnost zajišťovala tepelnou stabilizaci mumie. Ve čtvrtém století před naším letopočtem byly ve starověkém Římě vyráběnybóje ke značení vodních ploch, zátky do sudů na víno a olivový olej, dámská obuv, a byl také používán k výrobě střešní krytiny.

Nejvíce si ovšem antika cenila korek pro jeho těsnící vlastnosti. O tom, že těsnost korku byla téměř dokonalá, svědčí vykopávky. Neporušená amfora z prvního století před naším letopočtem uzavřená zátkou, nalezená v minulém století v Efezu, ležela na svém místě více než 20. století a stále byla naplněna vínem. I v ruinách Pompejí, zničených erupcí Vesuvu, archeologové vykopávali zazátkované amfory plné vína. Tyto příklady ukazují pozoruhodnou stálost tohoto materiálu, a to navzdory vlivu různých faktorů: mikroorganismů přítomných v půdě, mořské vody a podobně.

V dnešní době se izolační a těsnící vlastnosti korku nejvíce osvědčily ve vinařství, které využívá více než 80% jeho světové produkce a sahá po jeho nejcennějších odrůdách. Zbývajících 20% trhu s korkem spotřebovávají: stavebnictví, rybaření, sporty, kancelářské a domácí použití, plovoucí vodní vybavení, rybolov, vodní doprava (pro značení vodních ploch a signalizaci vodních tras), vodní záchranářství, automobilový průmysl, zbrojní průmysl, letectví a plachtění, výroba hudebních nástrojů, obuvnictví, nábytkářství atd.
 
Bezpečné platby
Zdarma doprava
Nejvyšší kvalita
Záruka spokojenosti