DOPRAVA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE

Měna:

O korku

Ve Středomoří panují optimální klimatické podmínky pro pěstování přírodního korku získávaného z kůry korkového dubu. Optimální klimatické podmínky v tomto regionu rozhodují o správném vývoji lesů z korkových dubů. Korek je vnější tkáň stálezelených korkových stromů Quercus Suber, které se vyskytují pouze v některých oblastech západního Středomoří, včetně severní Afriky, jižní Francie, Itálie, Španělska a Portugalska. Na celém světě korkový dub roste na 2 500 000 hektarech.

Největší plochu lesy korkového dubu zaujímají v Portugalsku, kde je také v posledních letech prováděno systematické zalesňování nevyužitých míst korkovými duby. Portugalsko je nesporným domovem korkového dubu a množství korku, které se tam produkuje, překračuje polovinu světové produkce.

Sklizeň korku probíhá podle pravidel vyvinutých v průběhu let. Odstranění kůry ze stromů je svěřováno jen velmi zkušeným pracovníkům a k této činnosti je s ohledem na počasí pečlivě volen čas. Korek nepropouští vodu a vzduch. Chrání strom před ztrátou vody, působením bakterií a mikroorganismů, teplotními výkyvy, stejně jako požáry, které se často vyskytují v oblasti jeho výskytu.
 
Bezpečné platby
Zdarma doprava
Nejvyšší kvalita
Záruka spokojenosti